Tiramisu su uogom

Artėja Valentino diena, tad siūlau savo mylimuosius nustebinti ne dovanomis, o savo rankytėmis gamintu gardėsiu – tiramisu, kuris bus daug didesnė dovana, nes bus pagamintas su meile. ❤💯 Man tiramisu yra laaabai skanus desertas, tikrai toks, kuris tinka ypatingoms progoms. Tik visada jį gaminant man nepatikdavo faktas, kad jo gamybai reikia naudoti žalius kiaušinius… Darbo šiek tiek daugiau, reikia turėti elektrinį plakiklį, baisu dėl salmoneliozės ir t.t… Kitas variantas gaminti su grietinėle, kurią išplakus gaunasi tikrai neprasčiau nei su kiaušiniais, bet man grietinėlė ir pienas ne prie širdies :), tad ieškojau sveikesnių alternatyvų. Ir atradau, kad kiaušinius galima pakeisti tirštu graikišku jogurtu, gaunasi nė kiek ne prasčiau nei su kiaušiniais ar grietinėle, o ir plakti nieko nereikia, tik sumaišyti (paprasčiau nebūna). Jei dar pridėsite šaldytų uogų, bus dar skaniau 😍🤤💯. Šis desertas vis tiek gaunasi pakankamai nuodėmingas, tad padauginti vakare jo nereikėtų, nes dėl maskarponės jis vistiek gaunasi pakankamai riebus, bet dėl to jis ir yra vadinamas desertu :). Tad žiū, ko reikės, gaminkim ir palepinkim savo Valentinus per meilės dieną :).

Reikės:

  • 500 g maskarponės sūrio,
  • 300 g natūralaus (būtinai tiršto) jogurto (naudoju “Amforos”, nes jis labai tirštas ir man “nepasileidžia”),
  • 200 g sausainių, skirtų tiramisu gamybai (dar vadinami “Damų piršteliais”),
  • apie 150 g šaldytų nesmulkintų uogų (geriausiai tinka šilauogės, mėlynės, juodieji serbentai, spanguolės, galima uogų mišinį),
  • 5 a. š. stevios (arba pagal skonį agavų sirupo ar kito saldiklio),
  • 2 v. š. kavos,
  • apie 4 – 5 v. š. kakavos (tiramisu viršaus padengimui),
  • 2 a. š. “Amareto” likerio (nebūtina, bet laaabai rekomenduoju, nes suteikia tiramisu autentiškumo ir kitokio skonio).

GAMYBA.

Pagaminti iš tikro labai paprasta, nesugaišite daug laiko. Išankstinis pasiruošimas tik kavai. Ją reikėtų užplikyti ir palikti atvėsti. Dažniausiai naudoju tirpią kavą, taip nereikia nupilinėti tirščių, bet jei neturite, galite ir su malta kava. Dedu į vidutinio dydžio puodelį kavą ir užplikau verdančiu vandeniu. Palieku atvėsti. Atvėsusią perpilu į didesnį dubenį (kuriame būtų patogu įmerkti sausainius), įpilu likerio, sumaišau. Atskirame dubenyje ruošiu kremą. Maskarponę sumaišau su jogurtu, dedu saldiklio pagal skonį. Kiekvieno žmogaus saldumo poreikis skirtingas, todėl čia tikrai dėkite tiek, kiek jums patinka. Nepamirškite, kad dėsis uogos, kurios bus rūgščios, bet daug saldumo turės sausainiai, todėl ir nepadauginkite :). Kremas paruoštas. Paprasta tiesa? 🤪 Dabar visas meistriškumas priklausys nuo to, kaip ir kiek mirkysite sausainius. Todėl iškart ĮSPĖJU, nedarykite KLAIDOS ir NEMIRKYKITE viso sausainio kavoje iš abiejų pusių. Nes tai būtų pati didžiausia klaida, dėl kurios jūsų desertas taps vandeningas ir neskanus, kitaip sakant “plauks”💯(patikrinta, išmėginta ir klaidų pačios pridaryta😜😁). Sausainiams nemažai drėgmės suteiks kremas ir uogos, todėl sausainius įmerkti į kavą užtenka tik viena puse. Pasiimame gražų dubenį, į kurį dėsime tiramisu (nes perkelti po to desertą būtų nepatogu), ir sluoksniuojame (jei turite gražias stiklines, galima daryti vienos porcijos tiramisu stiklinėse ar stikliniuose indeliuose – atrodys nerealiai!). Iš pradžių dedame sluoksnį sausainių (jei lieka kokių tarpų juos galite užkamšyti laužytais sausainiais), tada tepame ant viršaus kremo sluoksnį. Dedame ant kremo viršaus dalį uogų ir dalį paliekame papuošimui. Dedame antrą sluoksnį sausainių ir tada vėl visą likusį kremą. Viršų gausiai barstome kakava ir užberiame likusias uogas. Naudojant nedidelį stiklinį indą, gaunasi du sluoksniai. Dedame į šaldytuvą ir laikome per naktį arba bent 6 val. Vargo tikrai nedaug, o skonis – tobulas 🤗🥰🤤💯💣.

Šilčiausi linkėjimai ir nepamirškite, jog skaniausi kepiniai yra tie, kurie pagaminti su MEILE 🖤. Gražios visiems Meilės dienos!❤ Švęskime ją ištisus metus, ne tik per Valentiną ❤.

Maistomanė 🖤

One-Time
Monthly
Yearly

Make a one-time donation

Make a monthly donation

Make a yearly donation

Choose an amount

$5.00
$15.00
$100.00
$5.00
$15.00
$100.00
$5.00
$15.00
$100.00

Or enter a custom amount

$

Your contribution is appreciated.

Your contribution is appreciated.

Your contribution is appreciated.

DonateDonate monthlyDonate yearly

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: