Keksiukai su obuoliais ir rikota

Minkštučiai, paprastučiai, tokie pilni gėrio ir rudens…mmm, skonis, vertas šimto balų ir viso sugaišto laiko. Todėl sakau jums, nepūdykit obuolių! Geriau išsikepkite šiuos puikius keksiukus ar obuolių pyragą :). Šie keksiukai yra be kvietinių miltų ir praktiškai be cukraus (dėta medaus, kurį galima keisti agavų ar klevų sirupu), todėl yra palankesni sveikatai. 🙂 Iš savo patirties galiu pasakyti, kad, atsisakiusi savo kepiniuose baltų kvietinių miltų ir juos keisdama kitais – didesnį skaidulų kiekį turinčiais miltais, jaučiuosi daug geriau, susitvarkė žarnyno problemos. 🙂 Be to, kepiniai gaunasi tikrai labai skanūs, dabar aš net nejaučiu, kad jie yra iš kitokių miltų nei kvietiniai, nors iš pradžių tikrai pakankamai ilgai pratinausi prie jų, kol atradau labiausiai patinkančius derinius :). Todėl siūlau išbandyti ir jums :). Na, bet apie miltus pakalbėsiu kitą kartą :). Pereiname prie keksiukų kepimo :)). Šie keksiukai gaunasi tikrai tokie “pilni” (suprasite, kai paragausite, nerandu kitokio žodžio apibūdinimui, nes toks jausmas užplūdo paragavus), drėgni ir sotūs. Iš tokio kiekio tešlos gavosi 6 dideli keksiukai, tad suvalgius vieną, savo saldumo poreikį patenkinu visai dienai. Keksiukams reikės:

 • 6 nedidelių obuolių,
 • 250 g rikotos sūrio,
 • 3 v. š. kokosų aliejaus,
 • 2 kiaušiniai,
 • druskos žiupsnelis,
 • 3 a. š. stevios saldiklio,
 • 2 v. š. medaus, (galima keisti agavų ar klevų sirupu ir dėti šiek tiek mažiau (kas nemėgsta saldžiai), nes gaunasi pakankamai saldūs)
 • 1 a. š. cinamono,
 • 2 v. š. migdolų miltų,
 • 7 v. š. avižų miltų,
 • pusės a. š. sodos,
 • 30 – 50 g juodojo šokolado (naudojau 85 %),

Obuolius nulupame, išimame sėklas ir sutarkuojame burokine tarka. Ant jų užberiame cinamoną ir stevia saldiklį. Išmaišome ir paliekame ilsėtis, kol paruošime tešlą. Kokosų aliejų ištirpiname ant kaitlentės arba ant vandens garų. Dubenyje išplakame kiaušinius, supilame medų ar agavų sirupą (jei medus kietas, jį reikia ištirpinti taip pat kaip ir kokosų aliejų), įberiame žiupsnį druskos, supilame kokosų aliejų ir išmaišome. Tada dedame rikotos sūrį, sodą ir viską išplakame iki vientisos masės. Tuomet sukrečiame tarkuotus obuolius ir po truputį maišant beriame miltus. Šokoladą supjaustome mažyčiais gabalėliais, suberiame į tešlą ir viską išmaišome. Turi gautis pakankamai tiršta masė. Masę sukrečiame į keksiukų formeles ir dedame į 180 laipsnių įkaitintą orkaitę. Kepame apie 45 minutes (jei keksiukai dideli) arba tol, kol įkišus ir ištraukus medinį pagaliuką, jis neapsivelia tešla. Viskas! Manau tikrai nesudėtinga pasigaminti, o paragavus nenusikąskit pirštų iš skanumo. 😉

Skanių atradimų! ❤

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: