Vyšnių pyragas

Vyšnių metas! Skaniausi pyragai man yra su uogomis, ir kuo daugiau uogų, tuo geriau 🤤🤤🤤. Vyšnios yra tos uogos, kurios puikiausiai tinka pyragui ar sausainiams gardinti, nes yra rūgščios, tad pyrago saldumą galima reguliuoti patiems, o jeigu dėsime dar mažiau cukraus ar saldiklio, galima bus valgyti su ledais…mmm… niam niam 🤤🤩. Šis pyragas, kaip ir beveik visi mano pyragai, bus taip pat ne iš baltų kvietinių miltų, o avižų ir speltos. Baltų kvietinių miltų savo kepiniams stengiuosi nenaudoti, nes juose nėra nieko vertingo – nei vitaminų, nei skaidulinių medžiagų…Baltus kvietinius galite maišyti su kitais miltais, kurie turi daugiau skaidulinių medžiagų, bus bent kažkiek naudingiau sveikatai 😉. Na, o jei kieme auga vyšnių (arba žinote kur jų gauti), bėkite prisiskinti ir kepkite šį skanutėlį pyragą, kuris tiesiog prašyte prašysis būti suvalgomas 🏃‍♀️🏃‍♂️🥧. Jam reikės:

Įdarui:

  • 1 kg vyšnių be kauliukų,
  • 200 g nerafinuoto cukranendrių cukraus,
  • 2 v. š. kukurūzų krakmolo.

Tešlai:

  • 170 g sviesto,
  • 3 kiaušiniai,
  • 4 v. š. agavų sirupo,
  • 12 v. š. viso grūdo avižų miltų,
  • 10 v. š. šviesių speltos miltų,
  • 1,5 a. š. kepimo miltelių.

Iš pradžių pasiruošiame įdarą. Vyšnias suberiame į puodą, užpilame cukrumi ir kaitiname vis pamaišydami iki kol užvirs. Tada sudedame krakmolą, išmaišome kol sutirštėja, nukeliame nuo kaitlentės ir paliekame kiek atvėsti. Jei trūksta saldumo, galite papildomai įsidėti cukraus, arba palikti taip ir valgyti su ledais. Man saldumo pilnai pakanka :). Jei mėgstate tirštesnį įdarą, galite dėti vienu šaukštu daugiau krakmolo, bet įdaras dar šiek tiek sutirštėja kepant. Aš siūlyčiau palikti taip, labai smagu, kai vyšnios “pasileidžia”, kol pyragas šiltas 🙂🤤. Kai pyragas atvėsta, vyšnių įdaras dar šiek tiek patirštėja.

Gaminame tešlą. Sviestą išlydome ant ugnies, šiek tiek atvėsiname. Kiaušinius išplakame, supilame agavų sirupą, atvėsusį sviestą. Miltus ir kepimo miltelius sumaišome atskirame dubenyje. Miltų mišinį po truputį pilame į skystą masę ir maišome. Po to suminkome tešlą rankomis, padarome vieną didelį gniutulą, jį susukame į maišelį ir dedame į šaldiklį 20 min, arba į šaldytuvą apie valandą.

Ištraukiame tešlą iš šaldytuvo, didesnę dalį tešlos iškočiojame ir dedame į pasirinktą skardą, padarome aukštus kraštelius, kad įdaras neišbėgtų. Sukrečiame visą įdarą į skardos vidų, o iš mažesnės dalies tešlos galima padaryti papuošimus ar juosteles ir juos uždėti ant pyrago viršaus. Arba, imti didesnę kepimo formą ir joje iškloti visą tešlą, tuomet gausis daugiau pyrago, o įdaro tikrai pilnai užteks 👌. Kepiau 185 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 30 min ir dar 15 min 180 laipsnių. Tobulas skonis! 💯❤👌

Skanių atradimų! ❤

Rating: 5 out of 5.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: