Pesto padažas

Pirmą kartą pesto padažo paragavau nusipirkusi jį iš parduotuvės, tačiau savo skoniu jis manęs nesužavėjo. Kadangi nežinojau, koks turi būti tikro pesto skonis, tai maniau, kad šis padažas tiesiog ne man. Deja, klydau. Tikrąjį pesto ragavau lankydamasi Italijoje, jis buvo namų gamybos, ir tada supratau, kad tai, ką ragavau anksčiau, yra visai ne pesto, nes skonis visiškai neprilygo ragautiems. Jis buvo toks skanus, kad norėjosi kartoti ir kartoti (tai dar kartą įrodo, kad kelionės ne tik praturtina žiniomis ir įspūdžiais, bet ir galima atrasti naujų skonių)… Tiesa, Italijoje taip pat pasitaikė vietų, kur jis nebuvo labai skanus😄(bet vis norėjosi dar jo paragauti ir kitose vietose:))). Nuo to laiko, pesto padažą gaminu namie ir jis tikrai yra pats skaniausias :). Mėgstame visa šeima, tad jo tenka daryti daugiau, kad nors dviems kartams paskanauti užtektų :). Jį galima laikyti šaldytuve iki savaitės, bet pas mane taip ilgai neišbūna😄. Tradicinis pesto gaminamas su kedrinėmis pinijomis, tačiau šie riešutai yra pakankamai brangūs, kad būtų galima gaminti dažnai, todėl puiki alternatyva jiems – anakardžiai. Skonis toks pats geras su abiejų rūšių riešutais (ne kartą išbandyta ir patikrinta), tačiau su anakardžiais padažas gaunasi tirštesnis, todėl nenustebkite (jei labai tirštas, galite įpilti daugiau alyvuogių aliejaus). Gardinti pesto padažu galima ne tik makaronus (nors man skaniausia su jais ir dažniausiai kitiems patiekalams jo jau nelieka), bet ir mėsą, žuvį, košes ar salotas. Labai skanu tepti ant skrudintos duonos. Gaminant tradicinį pesto dar yra dedamas pekorino (avių pieno) sūris, tačiau naminiam ir greitam variantui puikiai užtenka kietojo sūrio🙂. Pateiksiu du pesto gaminimo variantus, kad norėdami, galėtumėte išbandyti abu. Taigi, norint pagaminti pesto su kedrinėmis pinijomis, reikės:

 • 50-70 g kedrinių pinijų (galite dėti arba 50 arba 70, priklausomai nuo piniginės storio :), bet gaunasi ir taip ir taip gerai),
 • 100 g kietojo sūrio,
 • 2-3 skiltelių česnako (jei norisi daugiau aitrumo, dėkite 3, jei labai aitriai nemėgstate, dėkite 2),
 • apie 2 stiklinės baziliko lapelių,
 • 6-7 v. š. alyvuogių aliejaus,
 • druskos ir pipirų pagal skonį.

Pesto su anakardžiais reikės:

 • 70 g anakardžių,
 • 2-3 skiltelių česnako,
 • 6 v. š. alyvuogių aliejaus,
 • 80 g kietojo sūrio,
 • apie 2 stiklinės baziliko lapelių,
 • druskos ir pipirų pagal skonį.

Gaminant pesto labai svarbu apskrudinti riešutus. Skrusdami jie išskleidžia tokį gardų aromatą, pakvimpa visi namai, o pesto suteikia kreminio tirštumo. Supilame riešutus į sausą keptuvę, ir vis pamaišant paskrudiname ant nedidelės kaitros. Leidžiame atvėsti. Su česnakais yra du pasirinkimo variantai. Jei mėgstate aitrumą, rekomenduoju dėti 3 skilteles, jei mažiau aitrų variantą – 2. Taip pat, jei nenuluptus česnakus paskrudinsite sausoje keptuvėje apie 10 min vis apverčiant (ir stebint, kad nesudegtų), jie taip pat nebus tokie aitrūs pesto, tad skonis bus kitoks. Tada rekomenduoju taip pat dėti 3 skilteles. Aš dažniausiai improvizuoju, jei dedu mažiau česnako, jo neskrudinu, jei sugalvoju įdėti daugiau – paskrudinu. Bandykite ir atraskite jums patinkantį variantą. Baziliko lapelius nuskabome, nuplauname vandeniu, dedame į indą smulkinimui. Riešutus aš smulkinu specialiu smulkintuvu S formos peiliu, tada perkeliu į kitą indą, kuriame jau yra sudėti bazilikai, česnakas, alyvuogių aliejus. Viską sutrinu rankiniu smulkintuvu. Tada dedu druskos, pipirų pagal skonį, bei sūrio. Viską dar kartą susmulkinu ir viskas, turiu padažo, kurį galima skanauti iškart :).

P.S. Tiesa, prieš dedant padažą ant makaronų, rekomenduoju jį sumaišyti su šiek tiek vandens, kuris lieka nuo makaronų, nes jis gausis ne toks tirštas, bus malonios tekstūros.

P. P.S. Ir dar, jei pesto nesuvartosite iškart, o laikysite šaldytuve, būtinai indelyje, kuriame jį laikote ant pesto viršaus užpilkite alyvuogių aliejaus, nes bazilikai greitai keičia spalvą, todėl jis pradės ruduoti, o užpylus alyvuogių aliejaus, jis išlaikys spalvą ir bus šviežias visą savaitę, arba kol suvalgysit :). Beje, jei bazilikų turite daug ir nežinote kur juos dėti, galite pesto pasigaminti žiemai. Viską darykite taip pat, tik nedėkite sūrio, sukrėskite į ledo kubelius ar mažus indelius ir turėsite gardaus padažo :). Taip pat, jei norisi sveikesnio pesto varianto (nes šitas yra pakankamai riebus), sūrio galite nedėti, arba jį galima pakeisti mielių dribsniais (kuris turi sūrio poskonį), dar išspausti citrinos sulčių, o vietoje riešutų galima dėti saulėgrąžas. Bet, žinoma, tradicinis pesto yra tradicinis, man, asmeniškai, jis yra pats skaniausias :).

Skanių atradimų ir nepamirškite improvizuoti vis atrasdami naujų skonių! ❤

Rating: 1 out of 5.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: