Pusryčių sumuštinių idėjos be sviesto

Vieną rytą gaunu iš draugės žinutę su sumuštinių nuotrauka, kurioje pavaizduota duona, užtepta sviestu ir papuošta avokadu, draugė rašo “kuo galiu pakeisti sviestą ant sumuštinių”? 🙂 Tai šis postas skirtas būtent tau, mano miela drauge 😘 ❤. Mano sumuštiniai anksčiau būdavo nuobodūs ir nelabai sveikuoliški, sviestas, sūris, dešra, lydyto sūrio užtepėlės, lašiša ant sviesto, ir tiek, jokių daržovių, ar salotų ant sumuštinio tikrai neatsirasdavo. Kelias į sveikesnę mitybą buvo pakankamai ilgas, daug visko išbandyta, paragauta. Atsimenu, mano pirmoji pažintis su avokadu nebuvo labai sėkminga. Kai pirmą kartą sesuo davė paragauti ir leipo nuo skanumo, tada nesupratau kas čia tokio stebuklingo 🙂, bet dabar suprantu 🙂. Čia tariu didelį ačiū savo sesėms ir mamai, kurios visada skatino ir kartu žengia sveikesnės mitybos link ❤. Jos kartu visada išbando naujus receptus, ar pasiūlo ką nors naujo ir neatrasto 🙃. Ačiū, jums, mano mielosios ❤. Tad pakeisti sviestą savo pusryčių sumuštiniuose – misija įmanoma . Aišku, nereikia čia persistengti ir kartais tikrai galima suvalgyti sumuštinį su sviestu, ką aš irgi darau, tačiau, kai pripranti prie kitokių sumuštinių, sviesto beveik ir nesinori. Tiesa, sviestą taip pat dedu į kai kurias košes, ir čia tikrai nėra nieko blogo. Vietoje sviesto siūlau naudoti avokadą, prinokęs jis tikrai tepasi lengvai kaip sviestas, tad greitai užsitepti jo ant duonos visai nesunku, tereikia pasipjaustyti, uždėti ir pamaigyti peiliu, arba netgi nebūtina. Iš tiesų, “prisijaukinti” (jei jo nemėgstate, kaip aš anksčiau) avokadą visai nesunku, reikia tik žinoti, kaip jam suteikti skonio ir tada juo galėsite mėgautis bei turėsite puikų sviesto pakaitalą savo sumuštiniams, ir jie niekada nebus nuobodūs 🙂.

Svarbiausi patarimai, norint “prisijaukinti” avokadą yra labai paprasti. Jei turite laiko, sunokusį avokadą sutrinkite, įlašinkite citrinų sulčių, pagardinkite druska ir pipirais. Ir tepkite jį ant duonos. Viskas! Paprasta! 🙂 Aš dažniausiai tiesiog supjaustau avokadą ir dedu griežinėliais ant duonos. Gardinu tik pipirais ir citrina, o kartais ir niekuo. Viskas priklauso nuo to, ką dar dedu ant sumuštinio. Jei dedu sūrio, tai nei pipirų nei citrinos nebereikia. Jei dedu lašišos ar silkės, tuomet išspaudžiu ant viršaus citrinos. Jei dedu pomidorą ar salotų, tai užberiu ant viršaus druskytės, pipirų ir citrinos… Reikia bandyti, ragauti ir atrasti tokį skonį, kuris jums bus priimtinas.🙂 Na, o toliau pateikiu keletą variantų, kaip savo sumuštinius galite paįvairinti nenaudojant sviesto.🙂 Nepamirškite išbandyti humuso recepto, skanus tiek tradicinis tiek su burokėliais, jis irgi yra puikus sviesto pakaitalas, o skonis, nerealus, pamatysite :). Ant sumuštinio nepamirškite uždėti daržovių, taip gausite daugiau skaidulų, jie bus sotesni ir sveikesni 🙂, o ir skanesni be abejonės 🙃. Tinka salotos, pomidorai, agurkai, cukinijos (taip taip, žalios cukinijos labai tinka ant sumuštinių, ypač su humusu), įvairūs daigai, paprikos ir kas tik jum į galvą šauna 🙂. Improvizuokite!

Labai mėgstu sumuštinių su humusu derinius. Tada tepu humuso, dedu (arba nededu, nes nėra būtina) avokado, visada dedu daržovių arba žalumynų, pvz.: špinatų, rukolos… Humusas taip pat labai dera su bandutėmis, ir gali būti puikus užkandis, kai laukiate svečių ar šventėms (kepant ir formuojant jas galima daryti mažesnes ir bus vieno kasnio sumuštinukai). O jei turite likutį keptos vištienos, drąsiai dėkite jos ant duonos, užteptos humuso, pamatysite kaip skanu. O jei dar pagardinsite pomidoru, tai išvis bus fantastiška! Ir turėsite puikų užkandį🙂

Sumuštiniai su silke arba lašiša. Pirmas sumuštinis yra su filadelfijos (naudojau “philadelphia light”) sūriu antras be, tik avokadas, pipirai ir citrina. Užtenka iš tikrųjų tik avokado, nes bet kokiu atveju, sūris suteikia papildomų riebalų, kurių čia nelabai reikia, nes jų gausu žuvyje ir avokade, tačiau skanūs abudu variantai.🙂 Ar dar kas nors valgote sumuštinius su silke pusryčiams? Beje, jei renkuosi valgyti sumuštinių duoną pusryčiams, tai renkuosi viso grūdo, kurioje daugiau skaidulų ir nedaug cukrų. Bet ją valgau rečiau. Dažniausiai perku tamsią viso grūdo duoną ” Trejos girnos”.

Sumuštiniai su fetos (ar varškės) sūriu. Idealus pusryčių sumuštinių variantas. Avokadui feta suteikia reikalingo skonio ir sūrumo tad kažko labai daug čia ir nereikia. Galima pašlakstyti citrina ir uždėti daržovių ar žalumynų. Barsčiau kanapių sėklomis.

Sumuštinis su avokadu ir fermentiniu sūriu. Labai paprasta, greita, skanu, sveika. Dera su daržovėmis, salotomis.🥬🍅🧀 Jokių prieskonių barstyti nereikia, nes sūris ir avokadas čia atlieka savo darbą 🙂.

Sumuštiniai su avokadu ir kiaušiniu. Vėlgi idealus pusryčių sumuštinių variantas. Paprasta, greita ir labai skanu. Ir visai nereikia majonezo. Jei dar mėgstate skystai virtus ar keptus kiaušinius, tai jie čia labai tinka.🤤 Ir nepamirškite daržovių, žalumynų, svogūnų laiškų, jei mėgstate.🍅🥒🥑🥚 Barstau pipiriukais ir šiek tiek druskytės.

Tad jei nesate bandę šiuos sumuštinių derinius, rekomenduoju išbandyti, jie tikrai neatsibos ir jūs kaip ir aš nekantrausite sulaukti ryto, nes žinosite, kad valgysite skanius ir subalansuotus pusryčius… 🤤.

O kokius sumuštinius jūs valgote pusryčiams? 🙂🙃

Skanių atradimų ir gero ryto 💚!

Rating: 1 out of 5.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: