Vištienos salotos su šparagais

Smidrus/šparagus labai mėgstu, tad kai prasideda jų sezonas, skubu pirkti ir jų atsivalgyti :). Smidrai yra ne tik labai skani daržovė, bet ir labai vertinga, nes turi daug vitaminų, o be to jie yra visai nekaloringi, tad jų galima valgyti iki soties. Su jais galima gaminti salotas, dėti į apkepus, sriubas ir t. t. Man jie skaniausi šiek tiek apvirti arba lengvai apkepti, bet tik tiek, kad būtų traškūs viduje. Dažniausiai smidrus naudoju gamindama salotas bei makaronų ar kiaušinių patiekalus. Šį kartą gaminau salotas su avinžirniais ir vištienos krūtinėle, kuri buvo likusi nuo vakarykščių pietų. Tad ši salotų idėja yra labai puikus būdas sunaudoti likusią keptą vištieną, jei jos turite ir nesugalvojate ką su ja padaryti. 🙂 Dviems žmonėms skaniai pavalgyti reikės:

 • apie 150 g keptos vištienos krūtinėlės (tiks bet kuri vištienos mėsos dalis, ir tiek, kiek liko nuo pietų ar vakarienės),
 • stiklinės virtų avinžirnių,
 • smidrų ryšulėlis,
 • dvi saujos vyšninių pomidoriukų,
 • 6 salotų lapų arba viso salotų mišinio iš maišelio, (galite daugiau, salotų per daug nebūna)
 • du valgomi šaukštai citrinų sulčių,
 • garstyčių (visai nedaug, vos ant šaukštelio galo, jei nemėgstate didelio aitrumo),
 • šaukštas tyro alyvuogių aliejaus,
 • 1 a. š. klevų/agavų sirupo ar medaus,
 • šiek tiek kanapių sėklų pabarstymui (nebūtina),
 • druskos ir pipirų pagal skonį.

Vištieną supjaustome arba rankomis paskirstome smulkiais gabaliukais ir sudedame į salotų dubenį. Suberiame virtus avinžirnius (jau minėjau ankstesniuose įrašuose, kad avinžirnių išsiverdu daugiau ir laikau iki savaitės, kol sunaudoju, tačiau čia galite dėti ir iš skardinės), pjaustytus pomidoriukus ir plėšytas salotas. Smidrus supjaustome norimo dydžio gabalėliais, užplikome verdančiu vandeniu ir paliekame penkioms minutėms pastovėti. Smidrus galite ir apvirti, bet labai neilgai, tik dvi minutes, nes jie greit išverda, o turi būti dar traškūs viduje (jei pervirs, praras savo traškumą ir tvirtumą, ir visą savo naudą aišku). Atvėsusius smidrus suberiame į salotas. Gaminame padažą. Citrinų sultis, garstyčias, alyvuogių aliejų ir pasirinktą saldiklį supilame į atskirą dubenėlį, įberiame šiek tiek druskos ir pipirų, viską sumaišome ir supilame ant salotų. Salotas permaišome su padažu ir galime dėti į lėkštes. Lėkštėje salotas dar apibarstome kanapių sėklomis.

Skanių atradimų! ❤

Rating: 1 out of 5.

One thought on “Vištienos salotos su šparagais

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: