Daržovių troškinys su pupelėmis

Dažnai be reikalo pamirštam pupeles, o tiek daug sočių ir skanių patiekalų galima su jomis pagaminti… Pupelės yra labai maistingos ir turi daug baltymų, todėl gali netgi pakeisti mėsą. Siūlau pupeles virti patiems, nes namie virtų pupelių skonis yra visai kitoks, nei pupelių iš skardinių (tačiau suprantu, kad būna atvejų, kai nori čia ir dabar, bet jų neturi, todėl griežto ne skardinėms taip pat nesakau :)). Pupeles geriausia užmerkti vakare, o ryte jau galima virti. Svarbu nepervirti, kad jos netaptų koše. 🙂

Šis troškinys pagardintas saldžia bulve, kuri suteikia šiek tiek saldumo, baklažanais ir džiovintais pomidorais, kurie “nugesina” bulvės saldumą ir patiekalui suteikia trūkstamos rūgštelės. Na ir aišku viską vainikuoja baltosios pupelės… mmm, dar ir dabar seilė tysta… 🙂 Valgėm su vyru vakarienei, pietums aš dar uždėjau mocarelos sūrio ir pašildžiau, kad jis išsilydytų, buvo f a n t a s t i š k a! 🙂 Taigi, trims porcijoms reikės:

  • 2 vidutinio dydžio saldžių bulvių,
  • 1 morkos,
  • 1 svogūno,
  • 3 skiltelių česnako,
  • stiklinės virtų baltų pupelių,
  • 1 baklažano,
  • 6 džiovinto pomidoro lapelių,
  • gera sauja (ar net dvi nepamaišys) šviežių vyšninių pomidoriukų,
  • lydyto sviesto (ghi) kepimui,
  • druskos ir pipirų pagal skonį.

Morką sutarkuojame burokine tarka, svogūną supjaustome smulkiai. Imame didelę gilesnę keptuvę (aš naudojau “wok”), į ją dedame lydyto sviesto šaukštelį, įkaitiname ir sukrečiame morką su svogūnu. Uždengiame dangčiu ir kelias minutes pakepiname, kol šios daržovės suminkštėja. Tada dedame kubeliais pjaustytas saldžias bulves, įpilame šaukštą vandens, uždengiame keptuvę dangčiu ir viską patroškiname apie 2 – 3 minutes, kol saldi bulvė šiek tiek suminkštėja, bet vis dar išlieka pakankamai tvirta (svarbu, kad saldi bulvė neperkeptų, nes tada iš jos liks košė, o mums to visai nereikia). Daržovėms pakepus, dangtį nukeliame, jo nebereikės (nes atsiras per daug sulčių) ir sudedame pjaustytus baklažanus, česnaką, ir džiovintus pomidorus. Viską išmaišome ir kepiname apie porą minučių, kol daržovės suminkštėja. Pabaigoje dedame puselėmis pjaustytus vyšninius pomidoriukus, gardiname druska ir pipirais, bei sukrečiame pupeles. Viską sumaišome, ir paliekame kažkur minutę pasitroškinti (be dangčio), kad pomidoriukai šiek tiek suminkštėtų ir išleistų savo sultis, bet tuo pačiu išlaikytų savo formą. Šiame troškinyje svarbu neperkepti daržovių, jos turi būti ne per minkštos, šiek tiek tvirtesnės, kad reikėtų pakramtyti. Apskritai, kai darome šiltas salotas ar troškinius, geriausia daržovių neperkepti, nes taip išlieka daugiau vitaminų ir skaidulų, reikalingų mūsų organizmui :).

Skanių atradimų! ❤

Rating: 1 out of 5.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: