Avinžirnių humusas

Su avinžirniais draugauju jau seniai. Jie mano virtuvėje yra nepakeičiami, kai nesinori mėsos, tačiau norisi skaniai ir sočiai pavalgyti. Anksčiau pirkdavau avinžirnius skardinėse, nes taip būdavo lengviau, visada po ranka, kai norisi greitų salotų, ar įmesti jų į troškinį. Tačiau man nuo tokių avinžirnių labai pūsdavo pilvą, todėl teko atsisakyti ir vėl pereiti prie namuose virtų avinžirnių. Tad pasigaminti skanaus humuso namuose visai nesunku, reikia tik pasiruošimo. Avinžirnius užsimerkiu iš vakaro, kad visą naktį mirktų, o ryte užkaičiu virti. Verdant įpilu kelis šaukštus obuolių acto (mažina pilvo pūtimą), ir paverdu kol suminkštėja, apie 20-30 min. Avinžirnių verdu visada daugiau, dažniausiai iškart pusę pakelio, nes jie puikiai stovi šaldytuve, tad būna kaip paruoštukas, kuris puikiai pasitarnauja, kai staiga susigalvoji gaminti kokį troškinį su avinžirniais, ar salotas.

Taigi, grįžtame prie humuso, kuriam reikės:

  • 200 g avinžirnių;
  • 2 – 3 skiltelių česnako (pagal skonį);
  • 3 šaukštų tahini pastos;
  • 2 šaukštų alyvuogių aliejaus;
  • 3 šaukštų citrinų sulčių;
  • apie 13 šaukštų vandens (priklausomai nuo masės sausumo);
  • pagal skonį druskos ir pipirų.

Kas dar nežinote kas tai yra tahini – tai sezamų pasta, kurią tikrai rasite visose parduotuvėse. Jei dar neragavote, būtinai paragaukite, nes tinka ir košėms gardinti ir ant vaisių tepti bei skanauti kaip užkandį :).

Humusui skirtus ingredientus sudedame į indą ir susmulkiname smulkintuvu. Pirmą kartą smulkinau rankiniu smulkintuvu, man sunkiai pavyko susmulkinti, tad kitus kartus dėjau į smulkintuvą, kuris smulkina riešutus (chopper angliškai), o po to jau pabaigiau smulkinti rankiniu smulkintuvu. Tie, kas turite virtuvinį kombainą – tobula (mano sekantis pirkinys sąraše… :))). Jei naudosite avinžirnius iš skardinės, tai vandens reikės mažiau, nes jie drėgnesni ir smulkinsis lengviau. Namie virti avinžirniai sugeria daug daugiau vandens, todėl vandens dėkite tiek, kiek reikia, kad gauta tekstūra būtų ne sausa, bet ir nepernelyg skysta, užtepėlės pavidalo :). Kiti, darant humusą deda turkiško prieskonio kumino, tačiau aš nededu, nes kol kas su juo dar nepavyko susidraugauti.

P. S. Beje, humusas labai dera su daržovėm, ar bandėt? Gali būti kaip priešpiečių ar pavakarių užkandis, su morkytėm, salieru, agurku ar paprika. Pusryčiams man skaniausia su avižinėm bandutėm arba su viso grūdo dalių duona.

Sėkmės gaminant ir skanaus ragaujant! 🙂

Rating: 1 out of 5.

2 thoughts on “Avinžirnių humusas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: